POZNEJTE NÁŠ TÝM - Václav Vašek

Rozhodli jsme se vám představit členy našeho týmu, základní kameny La Finestry. Na lidech stojí a padá každá restaurace, a proto jsme rádi, že v týmu máme srdcaře, pro které je být součastí La Finestry nejen práce, ale i potěšení. A jak lépe začít, než nejnovějším přírůstkem v naší malé rodině. Sommeliér Václav Vašek.

Václav pochází z jihomoravských Valtic a svůj vztah k jídlu a dobrému pití začal rozvíjet už během dětství. Sám tvrdí, že návštěvy restaurací byly pro něj jedním z nejhezčích zážitků. A nejen k jídlu, a to díky práci na vinohradu, se jeho vášeň pro gastronomii prohlubovala čím dál víc. Těsně před ukončením studia na hotelové škole ve Velkém Meziříčí si Václav vyzkoušel práci v profesionálním provozu, a to rovnou celé čtyři měsíce v anglickém pětihvězdičkovém hotelu.

Po maturitě se rozhodl žít v Praze. Jeho prvním zaměstnáním byla práce pro společnost Ambiente, kde před 10-​ti lety potkal svého dnešního kolegu Ondřeje Pokštefla a seznámil se i s Flemmingem Laugesenem. U servisu však Václav nezůstal a pod vedením Ondřeje si zdokonalil své povědomí o víně a sommeliérské schopnosti.

Po šesti letech v Ambiente se rozhodl soustředit na vinaře v Jižní Africe, kde absolvoval měsíční stáž v nejprestižnějších vinařsvích. Nakonec se ale vydal zpět na evropskou cestu vín a po dvou letech jako head sommelier v restauraci Bianco E Nero zakotvil v restauraci La Finestra in Cucina Riccarda Lucqueho.

Proč právě La Finestra in Cucina? Práci pro La Collezione si vybral z důvodu, že ho naplňuje pracovat na exkluzivních projektech, které ho baví a ve kterých vidí potenciál a pozitivní růst. Díky své zálibě v cestování (především do jeho oblíbeného italského Piemontu) přinášía zprostředkovává hostům své zážitky a zkušenosti s vínem a jeho producenty. Jen v posledních dvou měsících navštívil tři významné evropské regiony – Champagne, Piemonte a celou jižní Itálii.