NAPSALI O NÁS


INSPIRACE Z ČECH I JIHU EVROPY

Nemůže být pochyb o tom, že Čechy láká kromě jejich vlastní národní kuchyně v hojné míře i ta italská. Ostatně potvrzuje to také skutečnost, že jen v Praze v průběhu února a března přibudou hned čtyři podniky inspirované gastronomií Apeninského poloostrova. Kromě nich vám představíme také dva tradiční české podniky a bar, do nějž se chodí výhradně na cider.

OD MICHELINA K PENĚZŮM

VAŘILI, OTEVŘELI SI PRVNÍ RESTAURACE, USPĚLI V PRESTIŽNÍM PRŮVODCI MICHELIN A OVLIVNILI ČESKOU GASTRONOMII. TEĎ ODKLÁDAJÍ KUCHAŘSKÁ „EGA“ A DĚLAJÍ JEDNODUŠŠÍ PODNIKY, KTERÉ JIM MAJÍ HLAVNĚ VYDĚLÁVAT.

Novinky od italského šéfkuchaře Riccarda Lucqueho

Riccardo Lucque, majitel restaurací Aromi a La Finestra, otevřel další bistro s obchodem La Bottega Tusarova v pražských Holešovicích. Do nové pobočky můžete přijít ochutnat domácí Altamurský chléb, salámy, prosciutto, sýry, dezerty a těstoviny se skvělými italskými víny doplněnými rozmanitým teplým bufetem. Nabízejí tady tu nejlepší kávu od pravého mistra Gianni Frasiho. Navštívit bistro můžete kdykoliv od 9 do 22 hodin, v neděli do 21 hodin. Připravují zde lahodné italské snídaně, denně nové polední menu za zvýhodněnou cenu. Večer si vyberete z jídelního lístku večeři o několika chodech. Na každý den je připraven plnohodnotný sortiment jídel, která si můžete vychutnat na místě nebo nechat zabalit s sebou.

DOBRÁ RESTAURACE MUSÍ MÍT DUŠI

Field. Zapište si tento název do své gurmánské mapy. Budete nadšeni. Stejně jako Silvia Patrová, ředitelka butiku Bulgari v Pařížské ulici.

Kuchařské sny si splnil. „Teď chci víc času věnovat rodině,“ říká Ital Ricc

Od mládí tvrdě pracoval, neváhal obětovat letní prázdniny, a vyplatilo se. Ital Riccardo Lucque v Česku otevřel tři restaurace, jedna z těch pražských - La Finestra In Cucina – nyní navíc získala ocenění Restaurace 2014 v anketě Mattoni Restaurace roku.

Hvězdou mezi hosty je restaurace La Finestra. Předvádí steak Rossini

Absolutním vítězem ankety Mattoni restaurace roku se stala La Finestra in Cucina. Ocenění získala na základě hodnocení 35 tisíc uživatelů serveru Restu.cz.

Gabriela Peacock Jídlo umí ovládat váš mozek

V Británii radí se zdravou stravou filmovým hvězdám i bohatým byznysmenům. Vám tahle rodilá Češka radí jediné: povánoční detox nebo hubnutí by vás nemělo stresovat.

top 100 grand restaurant 2015

pořadí restaurace adresa

Úspěšný šéfkuchař a restauratér sází na kvalitu

Riccardo Lucque je zkušený italský šéfkuchař, který podstartoval svou kariéru už v šestnácti letech. Prošel několika evropskými metropolemi a jejich předními restauracemi, až se usadil v roce 2002 v Praze. V roce 2005 otevřel na Vinohradech svou první restauraci Aromi a následovaly další projekty včetně posledního v podobě bistrotéky La Bottega v Dlouhé ulici.

Legendární Chef v novém kabátu

Britská společnost Kenwood v letošním roce uvádí na trh novinku ve své klíčové kategorii kuchyňských robotů – Chef Sense. Legendární kuchyňský robot Kenwood Chef se dočkal rozšíření produktové řady o zbrusu nový přístroj v moderním, avšak elegantním, designu a s technologickými inovacemi, které zase o trochu víc ulehčí uživatelům práci v kuchyni.

Vítězem se stává…

Jaké restaurace máme nejraději? Středověkou krčmu, jejíž obsluha nám nadává a kde můžeme házet kosti na zem. Nebo třeba podnik, ve kterém nápoje rozváží ke stolům model železniční soupravy. INSTINKT představuje vítězné podniky, o nichž rozhodli sami hosté.

Nejoblíbenější restaurací mezi návštěvníky je La Finestra

Praha, Jihlava – Nejoblíbenější restaurací v Česku se v anketě Mattoni Restaurace roku stala pražská La Finestra in Cucina, specializující se na italskou a španělskou kuchyni a na pokrmy z USA.

Cení se dobrá kuchyně a diskrétnost

Podniků, kam chodí špičkoví advokáti na schůzky s klienty, není mnoho. Okruh se zužuje na centrum Prahy, největší oblibě se těší známé adresy

Nejlepší restaurace v Česku je italská

V první veřejné anketě Mattoni Restaurace roku, která probíhala na základě hodnocení běžných návštěvníků, zvítězila pražská restaurace La Finestra in Cucina.

Nejoblíbenější restaurací mezi návštěvníky se stala La Finestra

Praha - Nejoblíbenější restaurací v Česku se v anketě Mattoni Restaurace roku stala pražská La Finestra in Cucina specializující se na italskou a španělskou kuchyni a na pokrmy z USA.

Anketa: Nejlepší restaurací Česka je italská La Finestra in Cucina

Výsledky ankety o nejlepší restauraci vzešly z rezervací a zhruba 35 tisíc hodnocení uživatelů portálu restu.cz. Celkem bylo stanoveno deset kategorií, La Finestra in Cucina uspěla jako Restaurace roku 2014 i Top Luxus. Lidé při výběru restaurace víc než na odborníky dají na zkušenosti ostatních hostů.

Pocta pro italské kuchaře v Praze. Akademici vyznamenali jídlo v Aromi a Ca

Majitel restaurace Aromi Riccardo Lucque a jeho krajan Matteo De Carli z malé restaurace Casa de Carli se dočkali kuchařské pocty. Jako první v Česku dostali prestižní ocenění od Accademia Italiana della Cucina za to, že za hranicemi své země propagují a chrání italskou kuchyni.

8. Prague Food Festival se vydařil!

Krásné počasí, dobré jídlo a skvělý doprovodný program. To byl letošní PFF.

Škola vaření Krémové rizoto krok za krokem

JEMNÉ RIZOTO JE DALŠÍM ZE SKVOSTŮ, KTERÉ ITALOVÉ DALI GASTRONOMICKÉMU SVĚTU. O TOM, ŽE JE I JEDNODUCHÉ NA PŘÍPRAVU, VÁS PŘESVĚDČÍ RICCARDO LUCQUE, MAJITEL NĚKOLIKA PŘEDNÍCH ITALSKÝCH RESTAURACÍ U NÁS.

V La Finestře si můžete vybrat svůj kus masa ještě před úpravou, říká Topol

Generální ředitelka společnosti AAA Auto Karolína Topolová doporučuje na pracovní oběd restauraci La Finestra in Cucina. Nejvíce jí tu chutnají speciality s lanýži a líbí se jí, že může přes prosklenou stěnu pozorovat práci kuchařů.